TRIMM materiály a technológie

TRIGUARD 2 L MEMBRANE

Triguard 2 L membrane označuje technológiu založenú na vytvorenie materiálu o 2 vrstvách, ktorý sa vyznačuje výbornými vlastnosťami. Membrána je laminovaná priamo na vrchnú látku a následne je zospodu potlačená krycou vrstvou, ktorá ju chráni proti oteru a poškodeniu. Výsledný materiál sa teda skladá z 2 vrstiev: vrchnej látky, membrány a potlače. Vďaka tejto technológii zabezpečujú výrobky.
Triguard 2 L membrane spoľahlivú nepremokavosť a výbornú priestupnosť telesných vodných pár. Sú príjemne mäkké, vysoko priedušné a vyznačujú sa vynikajúcou vodonepriepustnosť. Spoľahlivo chráni proti vetru, trvalo odpudzujú vodu, sú ľahké a ľahko zbalitelné. Svojimi vlastnosťami sú predurčené do každého ročného obdobia pre všetky druhy outdoorových aktivít.

TRIGUARD SOFTSHELL

Soft Shell je súhrnné označenie materiálov používaných na oblečenie s najväčším záberom využitia - na rozličné športové aktivity pri každom počasí. Ide o spojenie tradičnej Triquard membrány s vonkajšími ľahkými technickými materiálmi a vnútorné microfleecová termovrstva. Triguard Soft Shell je vetruvzdorný materiál, ktorý je charakteristický svojou vysokou mierou vodoodpudivosti. vyniká výbornou mechanickou odolnosťou a je elastický, čím umožňuje optimálnu voľnosť pohybu. Oblečenie z tohto materiálu je ľahké a priedušné. Zaisťuje maximálne pohodlie v chladnom a veternom počasí. udržuje teplo dvakrát lepšie ako klasický fleece a rýchlo odvádza telesnú vlhkosť.

TRIGUARD BI-STRETCH

Triquard Bi-stretch je elastický, vysoko priedušný, vetruvzdorný a vodoodpudivý materiál, súčasne je ľahký a mäkký a poskytuje príjemný pocit pri nosení. Je to nová generácia technického outdoorového
oblecenie do každého pocasia, vyznacuje so zvýšenou priedušnosťou, odolnosťou proti oderu a elasticitou. Vetruvzdornosťou je dimenzovaná na 75%, zvyšných 25% môže v materiáli cirkulovať, čím je podporovaný odvod vlhkosti a tiež riziko zadržiavanie tepla je výrazne zredukované. Materiály sú trvalo impregnované, čím zaisťuje výbornú ochranu proti dažďu a vetru. Navyše sú tvorené 5% spandexu (elastanu),
vďaka ktorému je umožnená mechanická elasticita, ktorá je optimálna pre voľnosť pohybu.

Teflon (výrobca DuPont) je špeciálna úprava, pri ktorej sa vlákna látky napúšťajú a upravujú za účelom dosiahnutia vysoko vodo-odpudivého účinku pri zachovaní pôvodnej vzdušnosti, mäkkosti a splývavosti upravené látky. Výrobca garantuje, že vodo-odpudivý efekt neklesne pod 80% pôvodnej úrovne ani po 40 pracích cykloch.

Triguard Windshield je ľahký membránový materiál, ktorý sa skladá z troch k sebe pevne nalaminovaných vrstiev.

 Vonkajšia vrstva je tvorená ľahkou elastickou polyesterovou pleteninou. Stredná vrstvu tvorí Triguard membrána. Spodná vrstvou je ľahká mesh podšívka. Celý materiál vyniká svojimi parametrami v zmysle vetruodolnosti, nepremokavosti, a zároveň vysokej priedušnosti. Vďaka týmto parametrom ochráni vaše telo pred stratou tepla pôsobením vetra, dažďa, a tým aj podchladením. Zároveň dáva membrána voľný priechod výparom, ktorými si telo reguluje svoju vnútornú teplotu, takže pri telesnej námahe nemôže dôjsť k prehriatiu organizmu. Materiály Triguard Wind Shield udržujú ideálnu mikroklímu pre telo.Odevy zhotovené z týchto materiálov sú ideálne pre šport a pohyb. Svojim užívateľom poskytujú pocit komfortu a ľahkosti.